Sündmused

Sündmused

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
 Vaikuseretriit teadvelolekupraktikate ja 6-maitse ajurveeda gurmeega

Vaikuseretriit teadvelolekupraktikate ja 6-maitse ajurveeda gurmeega

Jun 28, 12:00pm - Jun 30, 3:30pm

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus

KUULA VAIKUST - SEL ON NII PALJU ÖELDA
- Rumi -

Suvine vaikuseretriit on inspireeritud ensehoolest, enesekaastundest, enese vajaduste teadvustamisest kasutades vanadest idamaade traditsioonidest pärit mindfulness (teadvleoleku) meelepraktikaid. Toidame ja täidame end nii otseses (läbi erilise toidu) kui ülekantud tähenduses.

✨ Kas sulle tuleb ette olukord, kus alles tagantjärgi mõistad, et oled oma energiat valesti jaganud, ületöötanud, enda füüsisele või vaimule liiga teinud?
✨Või hoopis on tuttav olukord, kus sul on puhkehetk või puhkepäev, aga pidevalt ketravad kohustused ei lase end välja lülitada?
✨Või hoopis sa ei lubagi endale puhata, sest teha-vaja nimekiri ei saa kunagi otsa?
✨Kas tuleb tuttav ette, et söömisest on saanud “tankimine” ja ise enda hellitamine toiduga on pigem puhkepäeva kui igapäevatoiming?

Teoorias oleme me kõik tugevad - teame, mida tähendab tervislik eluviis, teame, kuidas puhkus ja enesetähtsustamine on oluline, teame, et toit ja maitsed on enamat kui vaid kõhutäide.

😶‍🌫️😶‍🌫️😶‍🌫️Miks aga juhtub ikkagi nii sageli, et unustame ise end ära, ei märka esmaseid märke, kui keha või meel väsimusest märku annavad, või veel hullem - märkame, aga sunnime end edasi, sest natuke ju ikka veel jõuab, tähtaeg pole kaugel, ja alati on ju jõutud ja tehtud ja me oleme tublid ja saame alati hakkama…

Nii juhtubki, et lükkame oma piire aina kaugemale, kuniks midagi võib käriseda. Vahel ei ole see midagi suurt, aga ilmestub meeleolumuutustena, kehakaalu tõusuna, seede- või nahaprobleemidena, seljavaluna, võimetusena rõõmu tunda või lihtsalt väsimuse, ärrituse ja tüdimusena. Või hoopis ilmestub kurnatus küsimusena “kuhu ma küll selle tormamisega tahan jõuda, mis on kõige selle mõte”.🫶🫶🫶

🌳🌳🌳Tormates endast ja olevikust mööda jäävad märkamata esimesed õunapuuõied kevadel või pärnaõite lõhn suvel, vihmapiiskade mängimine vahtralehel või lume langemise eriline vaikus.

Elu mõte ei tohiks olla sellest oravrattana läbi tuhiseda, märkamata elus olemist ja selle ilu igas päevas, olles elus IGAS PÄEVAS. Just seda elu ilu on võimalik tagasi tuua vaadates enda sisse, lubades vaikusest ilmestuda rõõmul, lubades esile kerkida meelerahul, mis on meie loomuomane tunne, lubades saada kontakti oma südame sügavama häälega, mis on meie pärisolemus. Lubades nautida maitsete hellitusi.

🍃🍃🍃3-päevane vaikuseretriit on turvaline viis olla pehmes vaikuses ja lubades läbi meeleharjutuste igapäevasel virrvarril rahuneda ja meelerahul kerkida. Praktikad vahelduvad teooriaga ja vaba ajaga, praktiseerida saab kõikide meelte kasutamist kohaloluks, ja eriline fookus on pai maitsemeeltele - ühele suurimale naudingute ja eneshoole allikale.

�🙏🙏🙏Retriit on kantud budistlikel meeleharjutustel põhinevatest teadvelolekupraktikatest, tänaseks läänemaailmas populaarseks saanud mindfulnessmeetodi MBSR harjutustest ning ühest tõhusamast enesehoolepraktikast RAIN.

Retriiti toetab ja toidab ajurveeda praktik Kaja Keil ja tema just selleks retriidiks valmistatud menüü, et kogeda kohalolekut ja naudinguid läbi 6 maitse, läbi sügavamate hingekihtide toitmise armastuse ja hoolimisega.

Retriidi päevakava
1. päev
12.00 - saabumine ja sisseseadmine
13.00 - lõunasöök
14.00 - sissejuhatus laagrisse, kohaletulekuharjutused. Vaikuse algus.
15.00 - 5 meele harjutused looduses, meditatsioonirajal
17.00 - teadvelolekuharjutuste teooria, analüüsiva aju toit väikese sissevaatega teadusmaailma nägemusele mindfulnessi mõjust
18.00 - õhtusöök
20.00 - õhtune keha jälgimise praktika
21.00 - vaba aeg
22.00 - öörahu

2.päev
07.00 - teadvelolekujooga ja lühike istumismeditatsioon
08.00 - hommikusöök
09.00 - enesehooleharjutuste teooria, RAIN meetod
10.00 - RAIN meetodi praktiseerimine grupis ja individuaalselt
12.00 - kirjutamismeditatsioon (ing k journaling)
13.00 - lõuna
15.00 - liikumismeditatsioon
16.00 - 5 meele harjutused looduses, meditatsioonirajal
17.00 - toetavate kehapraktikatega suitsusaun vaikuses
19.00 - õhtusöök
21.00 - lühike keha jälgmise meditatsioon
22.00 - öörahu

3. päev
07.00 - teadvelolekujooga ja lühike istumismeditatsioon
08.00 - hommikusöök
09.00 - 5 meele harjutused looduses, meditatsioonirajal
11.00 - enesekaastundepraktikate teooria ja nipid igapäevaellu rakendamiseks
12.00 - heasoovlikkuse meditatsioon
13.00 - lõunasöök
14.00 - vaikusepraktika lõpetamine, lõpumeditatsioon. Nipid oma igapäevaseks gurmeetoiduks, enesehoolepraktikad kodus.
15.30 - lehvitame hüvastijätkuks


Läbiviijad:
Retriidi ruumi hoiab ja viib läbi Kaia-Kaire Hunt, Tiibeti meditsiiini terapeut, vaimse tervise õde ja rahvusvaheliselt sertifitseeritud MBSR juhendaja. Kaia-Kaire omab pea 15 aastast meeleharjutuste, 8 aastast meditatsioonide juhendamise ja retriitide läbiviimise kogemust.
Kaia-Kaire on ka Hundiallika retriidikeskuse perenaine, kus lisaks koolituste ja retriitide korraldamisele kasvatab ka ravimtaimi ja teeb neist Naturalinda kaubamärgi taimeravitooteid.

�Kaja Keil on ajurveeda praktik, veedaliku elustiili kauaaegne praktiseerija, ajurveeda koolituste läbiviija ja ajurveeda kokk. Tema käe all, täielikus kohalolekus valminud hõrgutised on omaette kogemus, mis annavad retriidile teistmoodi sügavuse.

TOIMUMISKOHT
Laager toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad.
Magamisasemed on jagatud kolme magamistoa peale. Magamine toimub mattidel (meil on ka paar voodit, kes maas magada ei saa), kuid soovi korral saab ka täiesti privaatselt telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš. Suitsusauna saab laagri teisel päeval.
Toitlustamine toimub 3 korda päevas, pakume kohapeal värskelt valmistatud ajurveedast inspireeritud mahetoitu.

OSALUSPANUS
SOODUSHIND varajasele registreerijale vaid kuni 28.veebruar on 190 eurot.
Registreerumise kinnitab sissemakse summas 50 eurot, mis jääb osalejapoolsel loobumisel tagastamatuks ettemaksuks.
Alates 01.03.2024 on osalustasu 250 eurot ja alates 01.06.2024 290 eurot.

Osaluspanus sisaldab kõiki toitlustuskordi, majutust ja praktikate juhendamist ning muid vajalikke vahendeid ning suitsusauna.

Registreerimine toimub läbi lingi: forms.gle/YUzsNCmrGndmcSBZ6
või e-posti: tervemaailm@gmail.com.

LISAINFO
E-mail: tervemaailm@gmail.com
Tel: 56 600 295
... Loe edasiLoe vähem

162 huvitatud  ·  11 osalen
Aigu om! festivali töötoad Hundiallikal 15.-17. juuli - taimeravist suitsusaunani

Aigu om! festivali töötoad Hundiallikal 15.-17. juuli - taimeravist suitsusaunani

Jul 15, 11:00am - Jul 17, 8:00pm

Suuremetsa küla, 64105 Võru vald, Estonia Map

Aigu Om! festival toimub sel aastal ka Hundiallikal!

8 töötuba, osad eesti ja osad inglise keeles.
Sisuks ravimtaimed ja taimeravi; toidusalud ja suitsusaunatseremooniad.

Väga head osalustasud vahemikus 11.50 -21.50 eurot, sest Aigu Om! kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Selline võimalus on täiesti ainukordne!

Vaja on soetada pilet ette, sest igasse töötuppa pääseb vaid käputäis inimesi 🙂

Piletid ja täpsem ajakava leitavad siit: www.piletilevi.ee/est/piletid/varia/aigu-om-87192/

NB! Vaata ka teisi toredaid Aigu Om! sündmusi samalt lingilt!
... Loe edasiLoe vähem

10 huvitatud  ·  3 osalen
Visiooniotsing looduses tõsisele šamanismihuvilisele Indra Reinpuuga

Visiooniotsing looduses tõsisele šamanismihuvilisele Indra Reinpuuga

Jul 30, 3:00pm - Aug 4, 1:00pm

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus

Iga ringiga ja iga aastaga veelgi sügavamale, veelgi lähemale.

2024. aasta visiooniotsing on 4 päeva ja 3 öö pikkune, kus sel perioodil oleme eraldi, omavahel kokku puutumata, ilma mugavusteta metsas, et saada juhendust ja jõuda iseendale lähemale. Nii, naguüks viimase visiooniotsingu kaua vaimsel teel käinud osaline ütles - ta poleks uskunud, et nii lihtne asi nii erilisse kohta viib. Niipalju eneseotsinguid, erinevate meetodite proovimist, ja lõpuks oli vaja lihtsalt istuda iseendaga.

Visiooniotsing (Vision Quest) on iidne püha tseremoonia, mida praktiseerivad paljud traditsioonilised kultuurid - see on läbi aegade austatud rituaal, mis puudutab inimeste südant selle sügavaimas paigas, hinge kodus, olenemata sellest, millisel maal nad elavad või kuidas nad Loojat tunnetavad ja tunnevad.

Visiooniotsing on oma olemuselt see, kui eemaldume teadlikult igapäevasest elust, mis tavaliselt segab meie meelt ja südant. Me paastume, läheme loodusesse, istume vaikuses, jääme ärkvele ja teadlikuks ning ootame kuni meie Visioon meid üles leiab.

Meie visioon võib ilmneda mis tahes kujul: läbi taipmise, inspiratsiooni, nägemuse, looduse hääle, esivanema sosistuse, teisest kohast või ajast pärit külastaja või mõne tootemolendi kuju, kes on oodanud, et saaks meile teed näidata.
Kõik ootavad meid Suures Müsteeriumis - meil tuleb vaid luua enda sees ruum, et tarkus avalduks ja ilmuks.


2024.a suvel viib Indra need vaprad hinged, kes on tõeliselt valmis, unikaalsele ja väljakutseterohkele šamaanirännakule. See väljakutse EI OLE kõigile. Sa pead olema valmis ja tundma sisemist kutset.

Visiooniotsingus osalejad saabuvad Hundiallika retriidikeskusesse teisipäeva keskpäeva paiku. Sel pealelõunal ja õhtul valmistame end visiooniotsinguks ette läbi puhasturituaalide (saun), ennustuste (isiklik pühade teadmakaartide ettelugemine) ja rituaalide. Me õpime kuidas kasutada Põhja Eluratast ja selle tootemeid, et need juhiksid ja toetaksid meid visiooniotsingu protsessis. Kogu laager toimub paastudes.

Kolmapäeva hommikul jätame retriidikeskuse ja maised asjad selja taha läheme me Visiooniotsingu metsa. Me võtame kaasa vaid joogivee, oma talismani ja vajadusel soojad riided. Me ei võta kaasa ei telefone ega fotoaparaate. Me ei võta kaasa toitu, küünlaid ega muusikariistu, taskulampe, telke ega muud.

Pärast saabumist metsa viib iga inimene läbi oma isikliku rituaali (selleks on kindlad juhendid), et tema isiklik visiooniotsingu koht end näitaks.
Kui aeg on käes, lähete oma kohta, märgite maha oma Eluratta, mis viib sind rännakule ja avate nii iseenda kui ringi sellele tseremooniateekonnale, kuhu oled astunud.
Sinna kohale jääd sa järgmiseks 4 päevaks ja 3 ööks, umbes 70 tunniks. Üksi. Kõikide teiste silmadest eemal. Omaloodud ringi sees, mille läbimõõt on umbes 5 meetrit.

Me julgustame olema öö läbi ärkvel, vaatama otsa oma hirmudele, kahtlustele ja väljakutsetele, mis ilmnevad tavaliselt iga mistahes tõsisema vaimse rännaku korral. Milliseid kogemusi iga inimene saab, on võimatu ennustada. Kuid mida iganes sa tahad või eeldad - võid olla üsna kindel, et juhtub midagi hoopis muud.

Peamised küsimused, mida visiooniotsingule kaasa võtame on järgmised: "Mis on see, mida ma veel ei tea? Mis on see, mida ma veel ei näe?”

Laupäeva pealelõunal sulgeme me ringi ja tuleme visiooniotsingult tagasi. Läheme retriidikeskuesse ja tähistame ja jagame oma rännaku lugusid Tõe Tule ümber.

Visiooniotsing annab meile selle, milleks oleme valmis. Kuid palun mõistke - teekond võib olla katsumus. Visiooniotsingu mõte ei ole see, et see oleks kerge ja lihtne, see pole asi, millega eputada või misläbi tõestada, et saad hakkama. See on sügav vaimne puudutus, mis saab toimuda vaid üksi, looduses olles.

Kui aga astume väljakutsetele vastu julguse, avatuse ja aususega, on see üks kõige rahuldustpakkuvamaid kogemusi, mida iga inimene saab kogeda, ja see jätkub meie elus ka pärast seda, kui naaseme igapäevaellu.

Pühapäeva hommikul tervitame koidikul uut päeva päikesetõusu tseremooniaga, enne kui pöördume tagasi oma tavaellu.

Kui see visiooniotsing kutsub sind sügavalt, istuge looduses ja küsige endalt, kas olete tõesti valmis.

Veelkord - seda teekonda ei saa teha lihtsalt ego upitamiseks või selleks, et see kõlab lahedalt. Kui olete oma Elurattale sisenenud, ei saa te sellest lahkuda, kuni visiooniotsing pole lõpule jõudnud. Kui astute välja või tulete tagasi varakult, on teie visiooniotsing läbi - tagasi ei minda. Nagu varem öeldud - tõeline visiooniotsing on katsumus, väljakutse, sageli täis vastuolusid. Kuid tõelise vaimse otsija jaoks on see järgmine, sügav ja tõsine samm.

Austraalias, nagu mitmes muuski paigas üle ilma tehakse visiooniotsinguid 3 päeva, 5 päeva, ja kõige kogenumad isegi 10 päeva - seega on Eestimaa suves toimuv versioon siiski lihtne ja sobivam tänapäeva Lääne inimestele.

Registreerimine on juba alanud, sest vahel võib enda valmis häälestamine võtta kuid...

Mõne nädala jooksul peale registreerimist saadetakse juba esimene lisateave, et aidata teha ettevalmistusi.
Ettevalmistusperioodi jooksul on sul võimalus küsida küsimusi. Kõikidele sisulistele küsimustele ei pruugi sa vastust saada - kui need pole olulised. (Küll aga saad vastuseid mis puudutavad organisatoorseid detaile kohaletuleku vms kohta 🙂


LAAGRI LÄBIVIIJAST

Indra on Austraalias sündinud ja üles kasvanud eesti soost šamanistlike praktikate viljeleja, nõustaja ja õpetaja, kes elab praegu oma kaasaga Tšehhis.

3-päevasel visiooniotsingul Austraalia kõrbes sai talle selgeks, et talle on möödapääsmatu Eesti ja siinsete esivanematega ühendus saada mitte ainult tema enda joaks, vaid see on tema teiste olendite hüvanguks tehtava šamaanitöö loomulik jätk - tulla tagasi ja õpetada siin, kust ta juured pärit on, tuues kaasa teadmisi ja teistmoodi vaatenurka maailma kuklapoolelt.

Indra ütleb: “Nagu kõigi šamaanide puhul, toob edu pühendumus ja valmisolek praktikatega sügavuti tegeleda. See ei ole ühekordne meelerännak, pigem julgustatakse osalejaid avama südameruum tõele, iidsete tehnikate avastamiseks ja südame teekonna ilmutamiseks.”


Indra Reinpuu on sündinud 1961. aastal Adelaides, Lõuna-Austraalias, Villi ja Ene-Mai Reinpuu pojana.
Ülikoolis õppis ta kehalist kasvatust ja psühholoogiat, mis viisid teda arutlema inimese potentsiaali üle. Loogilise jätkuna huvitus ta ka uskumustest ja on seda meelt, et see, mis religioonist tänaseks on saanud, asub kaugel selle tegelikust algest. Õige pea avastas Indra, et on olemas “midagi muud” lisaks sellele, mida saab seletada ja katsuda. Samuti tajus ta - tüüpiliselt paljudele šamaani teel käijaile - et maagiline vaimudeilm on teda kutsuma hakanud. Nagu paljud teisedki otsijaid, tutvus ta algselt New Age’i praktikatega, kuid õige pea, sügavate sprituaalsete rännakute käigus leidis ta kellegi, kel polnud dogmasid, salasepitsusi, kes ei küsinud raha ega tahtnud oma järgijaid kontrollida. Selleks keegiks oli Loodus.

Indra ei osanud sel ajal endale teadvustada, et ta juba elas šamaani elu - kasutas selguse saamiseks, nägemusteks, tervendamiseks ja teadmiste ammutamiseks elemente, aastaaegu, looduse sümboleid, rännakuid ja looduslikke pühapaiku.

2000.aasta oli Indra jaoks murranguline. Ta oli viinud rannavõrkpalli meeskonna Sidney 2000. aasta olümpiamängudel olulise võiduni, aga sellest isegi olulisemaks oli see,et ta viis kaks naist isiklikele eneseavastamise rännakutele, mis muutsid nende elu täielikult.

2013. aastal viibis Indra 3 päeva üksinda visiooniotsingul Alice Springsi lähedal - istudes liivadüünidel 5-meetrise läbimõõduga ringi sees 3 ööpäeva ilma toidu, magamise ja väliste segajateta (kui kärbsed välja arvata :).
Visioonirännakul oli Indrale tohutu mõju. Järgmisel aastal alustas Indra oma nn ametlikku šamaaniteeed dr Rafael Locke’i juhendamisel ja järgmise 24 kuu jooksul läbis ta kõrbes kõrgemate šamaanipraktikate õpingud.

Märtis 2022 läks Indra teisele visiooniotsingule - 5 ööd ja päeva lõunaosariigi mägedesse, mille nimi on The Grampians. Sel korral oli ring, kus visiooniotsingu ajal viibida vaid 3 m diameetriga. Ilm on kohutav - kõva tuul, 3 päeva laussadu nii päeval kui öösel ja jäine külmus. Ei mingit sööki, und, täiesti üksi olemine. Indra ütleb, et see oli ilmselt ta elu kõige väljakutseterohkem asi, samas midagi, mille tulemused pole millegagi võrreldavad.

Indra Reinpuu on loonud Eesti Šamanismi osaduse - Hundipiim - looja.
Tegemist on kaasaegse šamaanikogukonnaga, kes on pühendunud tavaliste inimestena vaimse tee ja tervenemise toetamisele. Aastake tagasi loodud Hundipiima traditsiooni kandjaile annavad teavet meie kodumaa ainulaadne loodus, selle tootemid, vaimne mütoloogia ja esivanemate tarkus.

INFO LAAGRI KOHTA:

TOIMUMISKOHT
Laager toimub Hundiallika keskuses, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa (u 20 km Võrust) ja lähedalasuvas vanas metsas.

KEEL
Laager toimub eesti keeles.

NB! Laagri käigus ei ole lubatud tarbida mingeid alkohoolseid jooke ega teisi meelemürke. Samuti ei tarbita visiooniotsingu käigus mingeid abistavaid aineid ega taimejooke.

OSALUSPANUS
NB! Osalejate arv on piiratud ja grupi täitudes rohkem inimesi juurde võtta ei saa.
Korraldajail on õigus osalejatel paluda täita lisaküsimustlik, kui meile tundub, et see on Sinu enda heaolu jaoks vajalik.

Osaluspanus on 350 eurot registreerimisega ja ettemaksu tasumisega kuni 31.märts 2024. Edaspidi on tasu 390 eurot.

Peale registreerimist väljastame sissemaksuarve summas 100 eurot, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha laagris ja mis jääb loobumisel tagastamatuks ettemaksuks. Ülejäänud osa eest saab tasuda ka osade kaupa, kuid kindlasti peab see tasutud olema kuu enne laagrit.

Täpsem info: tervemaailm@gmail.com või 56 600 295

REGISTREERIMISLINK, mis kaudu saad end kirja panna on siin: forms.gle/GhjPhN5iu3kxAAsA8


See rännak on sinu elu suur samm ja sinu vastutus.

LAAGRI KORRALDAJA on: Kolme Tarkuse Kivi OÜ
... Loe edasiLoe vähem

67 huvitatud  ·  3 osalen
Šamanistlik ennustus- ja tervenduskunsti laager Põhjala šamaanikaartide abil

Šamanistlik ennustus- ja tervenduskunsti laager Põhjala šamaanikaartide abil

Aug 8, 5:00pm - Aug 11, 2:00pm

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus ja ravimtaimeaed

Selles põnevas ja täiesti uues laagriprogrammis võtame ette põhjaliku avastusretke loodusesse, tervendades ja süvendades oma isiklikku sidet Suure Vaimuga. 🌲🦅🐺🦊🐻🌳

Kursust juhendab Austraalias sündinud eestlasest šamaanipraktik Indra Reinpuu.

🦅🦅🦅

Indra tuli esimest korda Austraaliast Eestisse – Hundiallikale kursuseid tegema - 6 aastat tagasi ja sellest ajast alates pakkunud erinevaid retriite ja visiooniotsinguid. 👨‍🌾👨‍🌾👨‍🌾

Elades nüüd püsivalt oma elukaaslasega Tšehhis on ta arendanud Eestis kasutamiseks välja mitmeid veebikursuseid šamanismi aluste ja šamanistliku eluviisi rakendamise kohta igapäevaelus.

Austraalias on Indra „Spirit of the Earth Medicine Society” liige ning ta on õppinud ja praktiseerinud kaasaegset šamanismi alates 2013. aastast.

Indra saab osalejatele pakkuda midagi erakordset – ehedat ja isiklikku sidet kahe väga erineva traditsiooniga - põlise põhjamaise ja iidse lõunapoolkera traditsiooniga, justkui duaalsuse erinevate poolustega.
Kõik vastandlikud jõud ongi ju need, mis moodustavad terviklikkuse ja tasakaalu – Valgus ja Vari...Taevas ja Maa...Mehelik ja Naiselik. Indra keha on Austraalia iidsest punasest maast...aga hing lendab Eestimaa sinitaevas. 🌅🌅🌅🌌🌌🌌

Laagri ajal:

🪶🪶🪶 Me rajame oma vaimse maastiku, kus saame koos õppida, uurida, terveneda ja jagada – Suure eluratta, mis peegeldab meie olemust, probleemide algpõhjusi, aga ka sisemist tarkust tagasi iseendale.

🪶🪶🪶 Me ühendume sügavalt loodusega, mille osad me oleme, ja avastame looduses esile tulevaid tootemeid, sõnumitoojaid ning nende omadusi, parimaid kvaliteete, sõnumeid, mida nad meile toovad.

🪶🪶🪶Otsime juhatust oma esivanematelt, kelle säilmed puhkavad just sellel maal – saame ühendust nende kogemuste, teadmiste ja tarkustega.

🪶🪶🪶 Õpime tundma rituaalsete ja tseremooniavahendite olemust – nende eesmärki, millal ja kuidas neid kasutada.

Meie õppimist toetavad paljude põlisrahvaste tarkused kogu maailmast, kuid me ei kopeeri neid. Selle asemel laseme sellel samal tarkusel meieni voolata sellest maast, kus me elame ja kus on meie oma esivanemate ja suguvõsa liinid.
Me loome enda jaoks tööriistu, tseremooniaid ja tõlgendame Suure Vaimu väljendusi, aga need tulevad meie endi, Eesti maa ja kultuuri kaudu ja mitte kuskilt mujalt. Nad ühendavad meid meie maa ja meie esivanematega.

See kõik on ettevalmistus kasutamaks enesekindlalt põhjamaiseid ennustus- ja tervenduskaarte, et ammutada tarkust ja juhiseid Suurest Müsteeriumist – eriti rasketel, ebakindlatel ja segastel aegadel.
Ennustamine on palju enamat kui lihtsalt kaartide joonistamine ja nende tähenduse raamatust lugemine. See on kõndima õppimine kahes maailmas korraga – nii füüsilises kui vaimses.

Selles töös oleme sillaks erinevate maailmade vahel ja oma tervendustööriistade abil toome igapäevaellu teavet ja selgust nähtamatust maailmast – informatsioonist, mis muidu pole meile kättesaadav. See on usalduse, julguse ja alistumise teekond.

Programmi raames saab iga osaleja endale oma Põhjala Tervenduse kaartide komplekti ja Eluratta, mis on trükitud lõuendile. Need on teie peamised tööriistad meie ennustamistöös ja mõlemad on Indra Reinpuu originaallooming.

🦅🦅🦅

Laagri läbiviija Indra Reinpuu on sündinud 1961. aastal Adelaides, Lõuna-Austraalias, Villi ja Ene-Mai Reinpuu pojana.

Ülikoolis õppis ta kehalist kasvatust ja psühholoogiat, mis viisid teda arutlema inimese potentsiaali üle. Loogilise jätkuna huvitus ta ka uskumustest ja on seda meelt, et see, mis religioonist tänaseks on saanud, asub kaugel selle tegelikust algest. Õige pea avastas Indra, et on olemas “midagi muud” lisaks sellele, mida saab seletada ja katsuda. Samuti tajus ta - tüüpiliselt paljudele šamaani teel käijaile - et maagiline vaimudeilm on teda kutsuma hakanud. Nagu paljud teisedki otsijaid, tutvus ta algselt New Age’i praktikatega, kuid õige pea, sügavate sprituaalsete rännakute käigus leidis ta kellegi, kel polnud dogmasid, salasepitsusi, kes ei küsinud raha ega tahtnud oma järgijaid kontrollida. Selleks keegiks oli Loodus.
Indra ei osanud sel ajal endale teadvustada, et ta juba elas šamaani elu - kasutas selguse saamiseks, nägemusteks, tervendamiseks ja teadmiste ammutamiseks elemente, aastaaegu, looduse sümboleid, rännakuid ja looduslikke pühapaiku.
2000.aasta oli Indra jaoks murranguline. Ta oli viinud rannavõrkpalli meeskonna Sidney 2000. aasta olümpiamängudel olulise võiduni, aga sellest isegi olulisemaks oli see,et ta viis kaks naist isiklikele eneseavastamise rännakutele, mis muutsid nende elu täielikult.
2013. aastal viibis Indra 3 päeva üksinda visiooniotsingul Alice Springsi lähedal - istudes liivadüünidel 5-meetrise läbimõõduga ringi sees 3 ööpäeva ilma toidu, magamise ja väliste segajateta (kui kärbsed välja arvata.
pastedGraphic.png
.
Visioonirännakul oli Indrale tohutu mõju. Järgmisel aastal alustas Indra oma nn ametlikku šamaaniteeed dr Rafael Locke’i juhendamisel ja järgmise 24 kuu jooksul läbis ta kõrbes kõrgemate šamaanipraktikate õpingud.
Märtsis 2022 läks Indra teisele visiooniotsingule - 5 ööd ja päeva Austraalia lõunaosariigi Grampiani mägedesse. Sel korral oli ring, kus visiooniotsingu ajal viibida vaid 3 m diameetriga. Ilm oli kohutav - kõva tuul, 3 päeva laussadu nii päeval kui öösel ja jäine külmus. Ei mingit sööki, und, täiesti üksi olemine. Indra ütleb, et see oli ilmselt ta elu kõige raskem kogemus, samas miski, mille tulemused pole millegi muuga võrreldavad.

Indra Reinpuu on Eesti Šamanismi osaduse „Hundipiim” looja.
Tegemist on kaasaegse šamaanikogukonnaga, kes on pühendunud tavaliste inimestena vaimse tee ja tervenemise toetamisele. Aasta tagasi loodud Hundipiima traditsiooni kandjaile annavad teavet meie kodumaa ainulaadne loodus, selle tootemid, vaimne mütoloogia ja esivanemate tarkus.


🌲🌲🌲 TOIMUMISKOHT

Laager toimub Hundiallika keskuses, Suuremetsa küla, Võru vald, Võrumaa (u 20 km Võrust) ja lähedalasuvas vanas metsas.
KEEL
Laager toimub eesti keeles.

NB! Laagri käigus ei ole lubatud tarbida mingeid alkohoolseid jooke ega teisi meelemürke. Samuti ei tarbita visiooniotsingu käigus mingeid abistavaid aineid ega taimejooke.

OSALUSPANUS

🛎️🛎️🛎️ Osaluspanus on 390 eurot registreerimisega ja ettemaksu tasumisega kuni 01.07.2024 Edaspidi on tasu 420 eurot.

🛎️🛎️🛎️ Osaluspanus sisaldab kõike laagrit puudutavad - programmi, töövahendeid, lihtsat majutust, toitlustust, suitsusauna ja individuaalset kaardikomplekti ning lõuendile trükitud Eluratta kaarti.

🛎️🛎️🛎️ Peale registreerimist väljastame sissemaksuarve summas 100 eurot, mille õigeaegne tasumine garanteerib koha laagris ja mis jääb loobumisel tagastamatuks ettemaksuks. Ülejäänud osa eest saab tasuda ka osade kaupa, kuid kindlasti peab see tasutud olema kuu enne laagrit.


🛎️🛎️🛎️ REGISTREERIMISLINK, mis kaudu saad end registreerida: forms.gle/GhjPhN5iu3kxAAsA8

AEG: 8. -11. august

Koguneme 8. augusti hilisel pealelõunal ja lõpetame 11.augusti lõunasöögiga.

Täpsem korralduslik info: tervemaailm@gmail.com või 56 600 295
Täpsem sisuline info: indra.reinpuu@gmail.com
... Loe edasiLoe vähem

31 huvitatud  ·  4 osalen
Taimeravi suvekool 2024 Põlistarkuste kooli taimeravikursuse läbinuile

Taimeravi suvekool 2024 Põlistarkuste kooli taimeravikursuse läbinuile

Aug 16, 12:00pm - Aug 18, 4:00pm

Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus ja ravimtaimeaed

Järjekorras kolmas taimervi suvekool on mõeldud neile, kes on läbinud või läbimas Põlistarkuste kooli pikka ravimtaimede ja taimeravi programmi. Suvekooli eesmärk on süvendada oma teadmisi ja saada tuttavaks teiste taimetarkadega, et jagada kogemusi, nippe ja infot.

Töötoad ja loengud:
* Aiateraapia ja Maarja küla ja Räpina aianduskooli taimeaia külastus
* Fütotoitained ravimtaimedes - mis need on, millist infot annab taime välimus ja maitse nende sisalduse kohta ning kuidas need mõjutavad tervist
* Apteeginapsud - Punsli õlist klareti ja vermutini - kuidas ise teha
* Taimede kasutamine joogas, savisaun ja Piusa kümblus
* Tiibeti loodusravi põhilise ravimi - sedru5 - valmistamine

Nimekiri täieneb kuni aprillikuu lõpuni 🙂


Lisaks
* Laat: omavalmistatud ravimtaimekraami, tooraine müük, taimevahetus, ravimtaimede seemned, retseptivahetus jms
* Muidugi lisaks nagu ikka suitsusaun, püstkoda, heinamaa, tore seltskond ja mõnusad lõkkejutud.

Suvekooli tasu on 350 eur (km ei lisandu), ja sisaldab kõike - programmi, kõiki söögikordi, lihtsat majutusvõimalust, sauna jms mis asja juurde käib kuni registreerimisega maikuu lõpuni. Edaspidi on tasu 390 eurot.
Eraldi üksikuid söögikordi valida ei saa, sest nagu ikka tehakse kõik söögid kohapeal ja püüame hoida lihtsat joont söögitegemise manageerimisel. Süvva teeb ikka Sille - sellega on vist kõik öeldud 🙂

Suvekooli tasust võib maksta alul ettemaksu (100 eur) ja ülejäänu saab tasuda siis augusti alul või jupikaupa.

Asukoht: Hundiallika, Sonne, Räpina, Maarja küla ja muud lähiümbruse asjakohased kohad 🙂

Registreerimislink: forms.gle/VG8G9bmZwFgQsbncA

Täpsem info: tarkustekool@gmail.com ja kinnises fb grupis "Põlistarkuste kooli taimeravi kursuse läbinute kogukond"

Kohtumisteni!
... Loe edasiLoe vähem

36 huvitatud  ·  8 osalen