Meditsiinibuda õpetus Bhutani laama Lopon Karma Tshewangiga

When:
August 23, 2019 @ 09:00 – August 25, 2019 @ 18:00
2019-08-23T09:00:00+03:00
2019-08-25T18:00:00+03:00
Where:
Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus
Suuremetsa küla
Võru vald 64105
Meditsiinibuda õpetus Bhutani laama Lopon Karma Tshewangiga @ Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus | Võru vald | Estonia

Meil on hea meel teavitada, et augustis toimub Hundiallika keskuses kauaoodatud Meditsiini- ehk Ravibuda õpetus ja praktika Bhutani laama Lopon Karma Tshewangi juhtimisel.

Meditsiinibuda õpetus on oluline neile kes on huvitatud meditsiinist, ravitsemisest ja on kasuks neile kes on haiged või kes soovivad säilitada head tervist. Inimesed saavutavad hea tervise mantrate lugemise, praktikate tegemise ja juhendite abil.

Retriidil annab laama õpetuse Meditsiinibuda lühiajaloost ja juhendab praktiseerimist. Neile kes soovivad edaspidi Meditsiinibuda praktikaid teha, saab laama anda ka mantra suulise ülekande. Meditsiinibuda praktika sisaldab endas visualisatsiooni ja mantraid.

Ravibuda on tumesinist värvi, vasakus käes hoiab ta kerjakaussi, mis sümboliseerib ravimipauna olendite vabastamiseks kannatustest ja haigustest. Paremas käes hoiab ta ravimtaime arura’t, mis ravib terveks igast tõvest. Ravibuda raviv toime on tugev. Kui lugeda mantraid ja teda visualiseerida, teha spetsiaalseid rituaale Ravibudale on sellest palju kasu, see toob tervist ja loob heaolu ja saab võitu haigustest.

Retriidi teoreetilise poole ajal on võimalik esitada ka küsimusi. Retriit toimub inglise keeles, vajadusel tõlkega eesti keelde.

ÕPETAJAST
Laama Lopon Karma Tshewang- Lodey Pema Zhedpa Rahvusvahelise Budistliku Filosoofia kooli looja ja õpetaja (lodeypemazhedpa.org) sündis Bhutanis Trashigangi piirkonnas Bhartsham Gewongis 1987.
6 eluaastast kuni 10 eluaastani õppis ta kohalikus Kloostrikoolis Bartsham Chador Lhakhangis. Alates 2002 aastast sai temast täis ordineeritud munk Namdroling Kloostris lõuna Indias. Seal tegi ta Namcho Nöndro ja Pema Osel Thonggnag Lingpa kolme juure praktikad. 2006 aastast asus ta õppima Ngagyur Nyingma Instituudis(NNI) lõuna Indias kus ta õppis 9 aastat suutraid ja tantraid ning omandas Loponi tiitli ja magistrikraadi budistlikus filosoofias. Ta on õpetanud munkasid Dzogseni kloostris, andnud loenguid NNI ja hetkel õpetab Palyuli kloostris Pharpingus. Ta sai ordinatsiooni ja on saanud palju õpetusi Tema Pühaduselt kolmandalt Druwang Pema Norbu Rinpochelt. Lisaks on olnud põhilised õpetajad Karma Chuchen Rinpoche, Yangthang Rinpoche, Tulku Thupzang Rinpoche aga tema eriline südame õpetaja on Lama Palden Chodrup Bhutanist. Lopon Karma Tshewang on teinud 4 korda täispika nöndro, sooritandud rtsarlung praktikad ja Suure Täiuse ehk Dzoktseni praktikad mitmete suurepäraste õpetajate juhendamisel. Igal aastal kui kloostris on vaheaeg õpetamisel, teeb ta retriiti eraldatuses. Lopon tuli Eestisse Eesti Tiibeti Budistiku Koguduse Shambhala kutsel 2019 aastal ja on hetkel Koguduses tegev õpetaja ja residentlaama. 18.03.2019 asutas Lopon Rahvusvahelise Tiibeti Budismi Kooli “Lodey Pema Zhedpa” ja on selle kooli direktoriks ja õpetajaks. Loenguid peetakse inglise keeles, tõlkega eesti keelde.

TOIMUMISKOHT
Õpetused ja praktika toimub Hundiallika Keskuses Lõuna-Eestis, Võrust u 20 km kaugusel.
Kohapeal on tingimused lihtsad ja laagriks sobivad. Magamisasemed on jagatud kahe magamistoa peale – üks neist kuulub meestele, teine naistele. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida.
Hundiallikal on kohapeal välitualetid ja -dušš.

Toitlustamine toimub 3 korda päevas, pakume kohapeal valmistatud lihtsaid taimseid toite. Võimalus vastu tulla erimenüü osas on piiratud.

Õpetus algab reedel kl 9, soovi korral ja kokkuleppel korraldajatega võib saabuda ka eelmisel õhtul.

OSALUSPANUS
Osaluspanus on 145 eurot registreerimisega kuni 30.06.2019. Registreerumise kinnitab sissemakse summas 45 eurot, mis jääb osalejapoolsel loobumisel tagastamatuks ettemaksuks. Arve väljastame paari päeva jooksul peale registreerimist.

Alates 01.07.2019 on osalustasu 155 eurot. Võimalik on osaleda ka päeva kaupa, sel juhul on hinnaks 55 eurot päeva tasu. Neile, kes ei soovi kohapeal ööbida, kehtib erihind 125 eurot kogu õpetusele.

Osaluspanus sisaldab kõiki toitlustuskordi, majutust ja praktikate juhendamist.

Kui soovid osaleda, aga vahendeid napib, siis traditsiooniliselt pakume kahele inimesele välja võimaluse osaleda tasudes osaluspanuse tööga keskuses (abistamine köögis, aias, ruumide valmisseadmisel jms). Soovi korral lisa see info ja motivatsioon registreerimisel märkuste lahtrisse.

LISAINFO
E-mail: tervemaailm@gmail.com
Tel: 56 600 295

Registreerimine õppepäevale toimub läbi lingi:
https://goo.gl/forms/DvDw7nQ9S51DV3Gg1

Lisainfo: tarkustekool@gmail.com
****
Muu info, mis tuleneb Täiskasvanute koolituse seadusest
ÕPPEKAVA NIMETUS: Meditsiini- ehk Ravibuda õpetus ja praktika Bhutani laama Lopon Karma Tshewangi juhtimisel
ÕPPEKAVA RÜHMA NIMETUS: Isikuareng
ÕPPEKESKKOND: Õppeklass on sisustatud vaipade ja patjadega
ÕPPEMATERJALIDE LOEND: –
LÕPETAMISE TINGIMUSED: Osalust kinnitav tõend väljastatakse kõigile osalenuile soovi korral
ÕPIVÄLJUNDID: Õpilane teab Meditsiinibuda praktikate ajalugu ja oskab iseseisvalt praktiseerida.